tel.: +48 22 721 40 00   /   fax: +48 22 721 13 33   /   bioinfo@bioton.plRESWERATROL


RESWERATROL jest naturalnym polifenolem należącym do grupy fitoaleksyn Posiada bardzo silną aktywność antyoksydacyjną. Produkowany jest przez ponad 70 gatunków roślin, w reakcji na niekorzystne czynniki środowiskowe.

Resweratrol w czerwonej odmianie winorośli (Vitis vinifera) został odkryty w roku 1976 (Langcake i Pryce). Jest on wytwarzany przez winorośl jako ochrona przed infekcjami grzybiczymi oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Wielu badaczy uważa, że związek ten jest odpowiedzialny za tzw. francuski paradoks tzn. wyjątkową w Europie Zachodniej średnią długość życia Francuzów, mimo ich teoretycznie niezbyt zdrowej, zbyt tłustej diety i picia dużej ilości alkoholu. Alkohol ten jest jednak spożywany głównie w formie czerwonego wina, w którym występuje wysokie stężenie resweratrolu. Odwrotną zależność pomiędzy śmiertelnością w wyniku chorób układu krążenia, a spożyciem wina wśród Francuzów potwierdziło wiele badań epidemiologicznych. Ekstrakt z czerwonego wina zawierający RESWERATROL jest kluczowym składnikiem produktów linii BIOTON DLA ZDROWIA.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwości leczniczych RESWERATROLU i wyjątkowych produktów go zawierających , pobierz prezentację.

 Prezentacja Resweatrol

Warsztaty dla diabetyków

Terapia
Skuteczna terapia cukrzycy

Samokontrola
Z chorobą na codzień

Żywienie
Coś więcej niż posiłek

Ruch
Aktywnie i skutecznie

Stres
Przezwyciężyć trudnościProdukty linii
BIOTON DLA ZDROWIA
dostępne w:
DOZInfolinia GensuPen i GensuCare

0 801 88 99 71, z tel. kom. 22 721 40 20

Czynna: poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00

Całkowity koszt połączenia jak za jedną jednostkę taryfikacyjną połączenia lokalnego

Infolinia Audio produktów leczniczych z ulotką dla pacjenta

Bezpłatna infolinia: 800 706 848

© 2019 BIOTON S.A.