tel.: +48 22 721 40 00   /   fax: +48 22 721 13 33   /   bioinfo@bioton.plSuplementacja diety


Dlaczego odpowiednia suplementacja jest taka ważna?

Cukrzyca jest to grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią wynikającą z defektu wydzielania i/lub działania insuliny. Przewlekła hiperglikemia oraz stosowanie diety cukrzycowej powoduje niedobór wielu składników odżywczych w organiźmie (witamin, minerałów, antyutleniaczy), a to w wielu przypadkach prowadzi do uszkodzenia, zaburzenia czynności i niewydolności różnych narządów, zwłaszcza oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych.

 

Nie ma wątpliwości, że odpowiednia suplementacja diety u chorych na cukrzycę jest niezbędna. Wiele składników ma istotny wpływ na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi oraz znacząco wspomaga profilaktykę powikłań cukrzycowych. Aby wyjść naprzeciw złożonym i zróżnicowanym potrzebom pacjentów z tej specjalnej grupy ryzyka, Bioton wzbogacił swoje portfolio o specjalistyczne suplementy diety z linii BIOTON DLA ZDROWIA. Preparaty przygotowane zostały przez grupę ekspertów z dziedzin diabetologii i dietetyki, w celu skuteczniejszej optymalizacji procesu leczenia chorego na cukrzycę w ramach Programu Opieki Diabetologicznej Prodiab.

 

Kluczowe składniki linii produktów BIOTON DLA ZDROWIA to ekstrakt z czerwonego wina zawierający resweratrol oraz chrom. Składniki te wykazują szereg właściwości szczególnie cennych dla osób chorych na cukrzycę oraz z zespołem metabolicznym.

 

Resweratrol to substancja naturalna o wyjątkowo wysokiej aktywności antyoksydacyjnej. Jej głównym źródłem są winogrona oraz produkowane z nich czerwone wina. Wielu badaczy uważa, że związek ten jest odpowiedzialny za tzw. francuski paradoks – tzn. – wyjątkową w Europie Zachodniej średnią długość życia Francuzów, mimo ich teoretycznie niezbyt zdrowej, zbyt tłustej diety i picia dużej ilości alkoholu (głównie czerwone wino).

 

Resweratrol posiada silne właściwości antyoksydacyjne i ma bardzo korzystny wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia. Badania kliniczne wskazują na pozytywne działanie resweratrolu w normalizacji gospodarki węglowodanowej człowieka. Resweratrol wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe i kardioprotekcyjne, zapobiega powstawaniu zakrzepów i uwalnianiu biologicznie aktywnych substancji. Wpływa na zmniejszenie ogólnej masy tkanki tłuszczowej, wykazuje działanie przeciwzapalne, hamuje śmierć neuronów i powiększanie się obszaru martwicy powstałej w wyniku niedotlenienia, urazu czy czynników toksycznych. Resweratrol wykazuje również działanie przeciwnowotworowe.

 

Chrom jest niezbędnym do życia mikroelementem. Kluczowe działanie chromu w organizmie to wpływ na prawidłowy metabolizm makroskładników i utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Chrom aktywnie uczestniczy w przemianach węglowodanów wpływając na produkcję insuliny. Stymuluje również przemiany energetyczne i obniża stężenia wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Osoby chore na cukrzycę oraz mające zaburzenia związane z metabolizmem węglowodanów mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na chrom niż reszta populacji, a jednocześnie wzrasta u nich wydalanie chromu z moczem.

Warsztaty dla diabetyków

Terapia
Skuteczna terapia cukrzycy

Samokontrola
Z chorobą na codzień

Żywienie
Coś więcej niż posiłek

Ruch
Aktywnie i skutecznie

Stres
Przezwyciężyć trudnościProdukty linii
BIOTON DLA ZDROWIA
dostępne w:
DOZInfolinia GensuPen i GensuCare

0 801 88 99 71, z tel. kom. 22 721 40 20

Czynna: poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00

Całkowity koszt połączenia jak za jedną jednostkę taryfikacyjną połączenia lokalnego

Infolinia Audio produktów leczniczych z ulotką dla pacjenta

Bezpłatna infolinia: 800 706 848

© 2019 BIOTON S.A.